Hastanın Kendi Suratına En Uygun Burun Estetiği

suratımızda ilk dikkat çeken yerlerimizden biri burnumuzdur. Suratımızın ortasında bulunduğu için estetik açıdan önem arz eder. Estetik Açıdan iyi olmayan orantısız burunlar kişileri pisikolojik açıdan da etkiler. Burun estetiği ameliyatları, burunda küçültme, büyütme, burun deliklerini küçültme, burun kemerinin giderilmesi, burun ucu düzeltme, kaldırma veya doğuştan gelen bozuklukların giderilmesi, kaza sonucu oluşan bozuklukların düzeltilmesi, geniz eti, solunum alma problemlerinin giderilmesini içermektedir. Burun Estetiği Operasyonu yetişkin hastalar için uygundur, 18 yaş altı tercih edilmemektedir.

Burunu yeniden şekillendirmek anlamına gelen rinoplasti ise, burun estetiğinin tıp dilindeki ismidir. Burun Estetiği plastik cerrahi ( estetik Cerrahi ) alanına girer. Peki burun estetiği için doğru bir aday mısınız? Burnunuzun yeniden şekillendirilmesi ile alakalı estetik kaygılarınız var ise bunların neler olduğunu biliyor musunuz? Aklınıza takılan farklı sorunlar bulunabilir bu konu da aşağı taraftaki yazıdan faydalanabilirsiniz.

Yüzüme oranla burnumun aşırı büyük olduğunu düşünüyorum, sanki benim burnum değil gibi.

Profilden bakarsanız burun köprüsünün üzerinde bir şişlik var kemer gibi.

Önden görünce burnum geniş gibi duruyor.

Burun ucu kalkık değil hatta aşağı doğru düşük, bu da surat kontürümü farklılaştırıyor ve seneler geçtikçe daha da düşecek biliyorum.

Burunum o kadar büyük ki insanlar benimle dalga geçiyor.

Burun kıllarım karşıdan görülünce gözüküyor çünkü burun deliklerim o kadar geniş.

Burnun dış merkezinde çarpıklık var, önden bakarsanız burnum yamuk duruyor.

Burun estetiği ameliyatı oldum ve solunum alma sorunu yaşıyorum ayrıca asimetri problemide var.

Deviasyon sorunum var göz altı morluklarım var doğru dürüst nefes te alamadığım için horlama problemim bulunuyor.

Burun Estetiği estetik ameliyatlar içerisinde en hassaslıkla yapılanlar arasındadır. Yüzümüzün en belirgin yerinde burnumuz bulunur eğer ufak detaylar gözden kaçarsa uyumsuzluklar hemen dikkat çeker ve göze batar. Burnun, yüzün tam orta yerinde olması nedeniyle ufak asimetriler bile gözümüze çarpabilir diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanları geçerli bir burun estetiği operasyonunun 3 önemli kriterini anlattı. Burun Estetiği başlamadan hekiminizin hem rahat solunum alma halini hem de göze hoş gözüken yüzünüze en doğru güzel görüntüyü yakalamak amacı ile planlama yapması gerekmektedir.

Hastanın Kendi Suratına En Uygun Burun Estetiği

Burun Estetiği Operasyonu bireyin yüzüne uygun gözükmesi büyük ya da küçük olmaması ya da ince ya da kalın olmaması için planlama yapılır.

Kesinlikle Burnun kaş, dudak, göz, çene ile orantılı olması beklenir.

İyi nefes Alıp verebilmek için Burun Estetiği Operasyonu Sırasında Planlama Doğru Yapılmalı

Burun estetiği rahat nefes alıp vermek üzerine düşünülüp planlama yapılması gerekir. Ameliyat sırasında burun kıkırdaklarını çıkartmadan da yapılabilecek şeyler vardır. Bu günlerde özellikle erkek hastalar horlama sebebiyle burun estetiği yaptırmaktadırlar.

Hızlı İyileşme İçin Tamponsuz Hızlı Sorunsuz Ameliyat

Tedavi yapılırken hekimin tekniğinin iyileşme sürecine katkısı bulunur. Morluk ve kanamanın az olması hekimin temiz çalışması ile alakalıdır.

Tecrübeli doktorları tercih etmekte fayda görebilirsiniz. Araştırmalarınızı itina ile yapıp acele etmeden hekim ve estetik merkezi seçmeniz uygun olacaktır.

Leave a Comment