Burun Estetiği plastik cerrahi ( estetik Cerrahi ) alanına girer

Ayna da ya da görüştüğümüz insanların suratımızda ilk gördükleri ve dikkat çeken yer burnumuzdur. Koku alma görevi ve estetik görünümü hepimiz için önemlidir. Estetik Açıdan iyi olmayan orantısız burunlar insanı pisikolojik açıdan da etkiler. Burun estetiği operasyonları ile beraber solunum alma problemlerinin düzeltilmesi, istenmeyen durumlar sonucu yaşanan bozuklukların giderilmesi gibi farklı müdahaleleri içerir. Burun Estetiği Ameliyatı yetişkin hastalar için uygundur, onsekiz yaş altı tercih edilmemektedir.

Rinoplasti tıp ismi burnun yeniden şekillendirilmesidir. Burun Estetiği plastik cerrahi ( estetik Cerrahi ) alanına girer. Peki burun ameliyatı için uygun bir aday mısınız? Burnunuzun tekrar biçimlendirilmesi ile alakalı estetik kaygılarınız var ise bunların neler olduğunu biliyor musunuz? Eğer aklınızda da soru işaretleri varsa, aşağı taraftaki makaleyi okumanızı öneriyoruz.

Burnum yüzümde fazla büyük gözüküyor, sanki bana ait değilmiş hissini veriyor.

Burnum kemerli gibi üstü şiş gibi görünüyor.

Önden görünce burnum enli gibi duruyor.

Burun ucu kalkık değil hatta aşağı doğru düşük, bu da surat kontürümü bozuyor ve seneler geçtikçe daha da düşecek biliyorum.

Burun ucum çok geniş ve kocaman, patlıcan burun diyorlar bana.

Burun deliklerim aşırı derecede enli ve karşıdan bakıldığında burun içi kıllarım görünüyor.

Burnum önden görülünce eğri gözüküyor.

Bir önceki burun estetiği ameliyatım kötü oldu, asimetri problemi ve nefes alma sorunu yaşıyorum.

Horlama sorunum var güzel nefes alamıyorum deviasyon sorunum da var göz altı morluklarım da.

Burun Estetiği estetik ameliyatlar arasında en incelikle yapılanlar arasındadır. Burunun orta yerinde olması nedeniyle oldukça dikkat çeken burnumuzun itina ile ele alınması gerekir oldukça ufak uyumsuzluklar dahi dikkat çekebileceği için buna dikkat edilmelidir. Yüzümüze ilk bakıldığında görünen burnumuzun az da olsa uyumsuzluğu varsa eğer yüzümüze oranında burun estetiği doktorları bazı hususları aktardılar. Burnun solunum alıp vermek gibi çok önemli bir işlevi vardır dedi ve ameliyat esnasında yapılan operasyonun hem güzel hem de işlevsel olarak planlanması gerektiğinin önemini belirtti.

Read More