Hastanın Kendi Suratına En Uygun Burun Estetiği

suratımızda ilk dikkat çeken yerlerimizden biri burnumuzdur. Suratımızın ortasında bulunduğu için estetik açıdan önem arz eder. Estetik Açıdan iyi olmayan orantısız burunlar kişileri pisikolojik açıdan da etkiler. Burun estetiği ameliyatları, burunda küçültme, büyütme, burun deliklerini küçültme, burun kemerinin giderilmesi, burun ucu düzeltme, kaldırma veya doğuştan gelen bozuklukların giderilmesi, kaza sonucu oluşan bozuklukların düzeltilmesi, geniz eti, solunum alma problemlerinin giderilmesini içermektedir. Burun Estetiği Operasyonu yetişkin hastalar için uygundur, 18 yaş altı tercih edilmemektedir.

Burunu yeniden şekillendirmek anlamına gelen rinoplasti ise, burun estetiğinin tıp dilindeki ismidir. Burun Estetiği plastik cerrahi ( estetik Cerrahi ) alanına girer. Peki burun estetiği için doğru bir aday mısınız? Burnunuzun yeniden şekillendirilmesi ile alakalı estetik kaygılarınız var ise bunların neler olduğunu biliyor musunuz? Aklınıza takılan farklı sorunlar bulunabilir bu konu da aşağı taraftaki yazıdan faydalanabilirsiniz.

Yüzüme oranla burnumun aşırı büyük olduğunu düşünüyorum, sanki benim burnum değil gibi.

Profilden bakarsanız burun köprüsünün üzerinde bir şişlik var kemer gibi.

Önden görünce burnum geniş gibi duruyor.

Burun ucu kalkık değil hatta aşağı doğru düşük, bu da surat kontürümü farklılaştırıyor ve seneler geçtikçe daha da düşecek biliyorum.

Read More